Zaloguj

Dowiedz się więcej na temat rynku nieruchomości

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie!

Cordia: trzy inwestycje w realizacji. Od pozwolenia na budowę do pozwolenia na użytkowanie.

13.09.2017

Cordia: trzy inwestycje w realizacji. Od pozwolenia na budowę do pozwolenia na użytkowanie.

 

 

Cordia, wiodący węgierski deweloper należący do Grupy Futureal, poza projektami w Budapeszcie i Bukareszcie realizuje bez przeszkód trzy duże inwestycje mieszkaniowe w Polsce: w Warszawie i Krakowie. Obejmują one łącznie blisko 500 mieszkań. Warszawskie Zielone Bemowo otrzymało już prawomocne pozwolenie na budowę. Natomiast krakowskie Cystersów Garden ma prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a Supernova w tym samym mieście - generalnego wykonawcę.

 

W dniu 13 lipca uprawomocniło się pozwolenie na budowę I etapu Zielonego Bemowa.

 

 

 

 

Zielone Bemowo powstanie przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. Zielone Bemowo to w pierwszym etapie dwa budynki, w których znajdzie się 112 mieszkań i 8 lokali usługowych. Metraż mieszkań waha się od 33m2 do 120m2.

Zielone Bemowo to świetna lokalizacja: w pobliżu szlaków komunikacyjnych (droga S8) oraz ulic Górczewskiej i Połczyńskiej. W odległości 400 metrów od planowej stacji metra Lazurowa.

W najbliższej okolicy działa centrum handlowe, lokalny bazar, szkoła, przedszkole.  

Na uwagę zasługuje koncepcja osiedla, które zostanie zatopione w parkowej zieleni. Blisko 24000 m2 powierzchni zostanie przeobrażone w miejski ogród. Budynki będą oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego.

Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

 

 

Również krakowskie projekty Cordii bez przeszkód weszły w fazę realizacji.

Osiedle Cystersów Garden na popularnych krakowskich Grzegórzkach otrzymało już prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W I etapie powstało 146 apartamentów
w budynkach, które tworzą spokojne osiedle z urokliwym wewnętrznym patio. Osiedle wyróżnia ciekawa architektura i wysoka jakość wykończenia części wspólnych. Nad bezpieczeństwem czuwa 24 godzinna ochrona.

 

 

Mieszkańcy I etapu od blisko miesiąca otrzymują klucze do mieszkań. Projekt został sprzedany w ponad 90 proc. i wolnych pozostało zaledwie kilka mieszkań. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się także II etap, w którym sprzedano już ponad 50 proc. mieszkań. Prace nad 177 mieszkaniami, które powstaną w tym etapie są zaawansowane i zakończą się na początku 2018r.

 

Jest znany również generalny wykonawca Supernovej.  W ostatnich dniach sierpnia Cordia podpisała umowę z firmą Grimbud na budowę w systemie generalnego wykonawstwa. Wartość robót określono na około 29 mln złotych.

- Przy Lema 15 powstaje prawdziwa gwiazda wśród krakowskich nieruchomości mieszkaniowych. Świetna lokalizacja to olbrzymi atut tej inwestycji. Tuż za rogiem rozciąga się Park Lotników Polskich z Ogrodem Doświadczeń, w sąsiedztwie znajduje się zaplecze sportowe i rekreacyjne Tauron Areny. Możliwość szybkiej komunikacji dają pobliskie szlaki: Aleja Jana Pawła i Aleja Pokoju. W okolicy znajdują się sklepy, galerie handlowe i kino – mówi Michał Melaniuk, Prezes Cordia Polska – Cieszę się, że ten projekt zostanie wybudowany przez doświadczonego partnera jakim jest Grimbud – dodaje.

Do końca 2018 roku powstanie zespół 4 budynków z 184 mieszkaniami i z garażami podziemnymi.

- Działamy od ponad dwudziestu lat i z powodzeniem zrealizowaliśmy ponad 160 projektów – mówi Ryszard Maciak, prezes Grimbudu. – Supernova będzie kolejną wizytówką naszego profesjonalizmu. To kameralne osiedle będzie liczyło tylko cztery niewielkie, bo trzykondygnacyjne budynki. Dołożymy wszelkich starań, by klienci otrzymali mieszkania wysokiej jakości – zapewnia prezes Grimbudu.

Standardowo projekty mieszkaniowe Cordii charakteryzują się przemyślaną i funkcjonalną częścią wspólną z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Tak też będzie w Supernovej. Plac zabaw dla maluchów, ponadto „parking dla rowerów”, czyli wiaty rowerowe z wygodnymi stojakami dla wielbicieli dwóch kółek oraz stół do gry w szachy dla tych, którzy wolą bardziej stacjonarny wypoczynek.

Osiedle jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

Zadaj nam pytanie


Załóż bezpłatne konto i dodawaj oferty mieszkań

Zaprezentuj swoją nieruchomość tysiącom internautów!

LinkedIn Tweeter Facebook